Jak wybrać ubezpieczenie dla dziecka, aby tego nie żałować?

Jakie wybrać ubezpieczenie dla dziecka? 

Pewnie kojarzysz ubezpieczenie dziecka z ubezpieczeniem w przedszkolu, szkole? Do tej pory tak może być. Jednak po przeczytaniu tego artykułu pokaże Ci, że są jeszcze inne opcje, które mogą okazać się dużo bardziej wartościowe.

Nie ważne ile miesięcy, lat ma Twoje dziecko. Wystarczy dostosować się do zasady. Dziecko od 3 msc do 17 roku życia. Dziecko 18 letnie już ubezpieczamy jako dorosłe.

Na wstępnie omówimy dwa przykłady ubezpieczenia. Potem przejdziemy do tego, które wybrać.[/vc_column_text][vc_column_text]

Ubezpieczenie dziecka NNW w przedszkolu, szkole…

Polisa NNW to nic innego jak zabezpieczenie finansowe przed następstwem nieszczęśliwych wypadków. Główną ochroną tej polisy jest śmierć dziecka i trwały uszczerbek na zdrowiu, ale z reguły jest to zabezpieczenie życia codziennego.

Co mam na myśli, pisząc „zabezpieczenie życia codziennego”?

Przy takim ubezpieczeniu dziecka. Możemy spodziewać się na polisach świadczeń takich jak:

 • Trwały uszczerbek jak np. złamanie
 • Oparzenia, odmrożenia
 • Ugryzienie przez psa
 • Pobyt w szpitalu
 • Ugryzienie przez kleszcza
 • itp.

Koszt to z reguły 50 – 180 zł za rok. W zależności od tego jakie sumy ubezpieczenia i jak szeroki zakres chcemy mieć dla dziecka. Pamiętaj, że takie ubezpieczenie możesz zawrzeć indywidualnie. Nie zawsze w szkole czy przedszkolu znajdziesz dobre ubezpieczenie. 

Dla Ciebie pewnie nie jest to nic nowego, ale każde takie ubezpieczenie wiąże się z określonymi warunkami, o których z reguły nie mamy pojęcia. Uwierz, wiem to z doświadczenia. Około 90% klientów, z którymi rozmawiałem, ubezpieczało dziecko bez świadomości warunków takiego ubezpieczenia.

Nie mówię tutaj o tym co pisze na polisie, ale o ogólnych warunkach ubezpieczenia, których po prostu z reguły nie czytamy.[/vc_column_text][vc_column_text]

Ubezpieczenie na życie dla noworodka, dziecka czy nastolatka.

Oprócz standardowej polisy NNW dziecka, którą najczęściej znajdziemy w przedszkolach, szkołach. Możemy zabezpieczyć swoje dziecko na wypadek poważnych zdarzeń.

Głównie będzie to:

 • Trwały uszczerbek na zdrowiu (wysoka suma)
 • Poważne zachorowanie (wysoka suma)

Trwały uszczerbek na zdrowiu w przypadku utraty kończyn czy złamań będzie dużo tańszy niż ten standardowy, a co za tym idzie. Możemy ubezpieczyć dziecko na 100.000 zł, 150.000 zł czy 200.000 zł. Nie ponosząc znacznych kosztów.

W przypadku poważnego zachorowania dziecka i ubezpieczenia na życie sam zakres chorób będzie mniejszy, niż u osoby dorosłej. Ze względu na dużo mniejsze ryzyko zachorowania i dobranie chorób, które mogą przydarzyć się w szczególności dziecku.

Przy takim ubezpieczeniu możemy uzyskać nawet 200.000 zł na leczenie dziecka.

Podsumowując dwa świadczenia i dwie sytuacje, podczas których dodatkowe pieniądze mogą okazać się ratunkiem. Za swoje dziecko zapłacisz mniej więcej 30 – 60 zł miesięcznie.[/vc_column_text][dt_button link=”https://kumalaubezpieczenia.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-na-zycie/#kontakt_2″ button_alignment=”center” size=”medium”]Przygotuj dla mnie ofertę[/dt_button][vc_column_text]

Żałować wyboru może ten, który w ogóle go nie dokonał…

Tak naprawdę jedno i drugie ubezpieczenie będzie zabezpieczeniem finansowym dla dziecka. Z tym, że musimy podjąć decyzję, które będzie wartościowe. Mamy dwa scenariusze:

Przy poważnym zachorowaniu:

 1. Dziecko trafiło do szpitala. W pierwszym wariancie dostaniemy odszkodowanie za pobyt w szpitalu (jeżeli dziecko będzie w nim wymaganą ilość dni).
 2. Dziecko zachorowało i trafiło do szpitala. Nie dostajemy odszkodowania za pobyt w szpitalu, ale otrzymujemy pieniądze np. w wysokości 100 000 zł na leczenie dziecka.

Przy złamaniu:

 1. Dziecko złamało rękę. Dostajemy % za trwały uszczerbek. Kwestia tego, na jaką kwotę jest ubezpieczone. Załóżmy, że 300 zł za 1%. Dziecko otrzymało 3% trwałego uszczerbku. Wypłata to 900 zł
 2. Dziecko jest ubezpieczone głównie od utrat kończyn, ale też na 1% od złamania. Przy ubezpieczeniu na trwałym uszczerbku na 100 000 zł, otrzyma 1 000 zł za złamanie. Bez znaczenia przy tym ubezpieczeniu jest określenie trwałego uszczerbku przez lekarza na 3%. Ponieważ w ogólnych warunkach każde złamanie to 1%.

Podsumowując. Będą sytuacje, które wskazują na to, że dziecko w niektórych przypadkach jest lepiej ubezpieczyć na NNW. Jak np. pogryzienie przez psa, poparzenie, ukąszenie czy pobyt w szpitalu.

Druga wersja zabezpiecza od najgorszych sytuacji, gdzie pieniądze mogą okazać się kluczem do odzyskania zdrowia, ale nie możemy liczyć na odszkodowanie z mniejszych zdarzeń.

Idealnym połączeniem jest wykupie dwóch rodzajów ubezpieczenia. Jednak, jeżeli tego nie chcemy robić. To warto zastanowić się nad tym.

Czy chcę mieć pieniądze na leczenie dziecka w przypadku poważnego zachorowania lub utraty kończyny, złamania?

Czy wolę mieć pieniądze za mniejsze zdarzenia, które nie mają znacznego wpływu na zdrowie mojego dziecka?

Z drugiej strony. Czy koszt około 50 zł na rok, za dobre ubezpieczenie NNW w przedszkolu, szkole będzie wysoki? (Tak średnio wyglądają składki). Gdy jednak w przedszkolu czy szkole nie ma dobrego ubezpieczenia. Warto poszukać czegoś na własną rękę.

Dodatkowo około 40 zł miesięcznie za pełne zabezpieczenie dziecka to będzie, aż tak dużo, że nie jesteś w stanie podjąć decyzji o tym, aby mieć bardzo dobre ubezpieczenie dla dziecka? Przygotuj dla mnie ofertę

Jeżeli za swoje dziecko oddasz wszystko…

To dlaczego nie zadbasz o jego ubezpieczenie? Mnie jako osobę, która pisze ten artykuł, zainspirowały sytuację życia codziennego.

Codzienne komentarze, posty, zrzutki i proszenie rodziców o pomoc… Wtedy siadam i myślę. Dlaczego ktoś im wcześniej nie powiedział, że mogą ubezpieczyć swoje dziecko. Może sami o tym nie myśleli? Dzisiaj mogłoby to inaczej wyglądać…

Jednak ucząc się na błędach innych, postanowiłem, że będę to przekazywał, głosił i pokazywał. Chroń swoje dziecko…