Ubezpieczenie OC/AC samochodu

Ubezpieczenie OC/AC. To wszystko zależy od Ciebie.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Zawsze masz wrażenie, że jest za drogo? Szukasz rozwiązania w kilku miejscach? Niepotrzebnie tracisz swój czas i energię. Znajdziemy dla Ciebie gotowe rozwiązanie, wybierając to najkorzystniejsze.

Obowiązkowe ubezpieczenie oc samochodu
Ubezpieczenie autocasco samochodu

Ubezpieczenie AutoCasco i kradzież pojazdu

Ubezpieczenia AC zapewnia naprawę samochodu w momencie jego uszkodzenia, najczęściej jest oferowane przez towarzystwa wraz z ubezpieczeniem od kradzieży. Do wyboru masz 3 warianty likwidacji szkody i dodatkowe rozszerzenia jak np. stała suma ubezpieczenia

Pomoc drogowa w razie wypadku, kolizji lub awarii

Assistance w ubezpieczeniu samochodu, to nie tylko organizacja lawety ,ale np. samochodu zastępczego, zakwaterowania jeżeli sytuacja tego wymaga, dowóz paliwa, pomoc przy rozładowanym akumulatorze itp. 

Ubezpieczenie assistance samochodu
Ochrona zniżek ubezpieczenia oc i ac

Bez zwyżek za szkodę

Ochrona zniżek zapewnia brak podwyższenia składki w przypadku szkody. Zarówno dla ubezpieczenia OC i AC. Bardzo ważne jest, to że takie ubezpieczenie działa tylko i wyłącznie w jednym towarzystwie, w którym zostało to wykupione. 

Opinie naszych klientów

Chcemy pomóc Ci wybrać ubezpieczenie

Najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa, podczas której sprawdzisz nasze kompetencje oraz znajdziemy wstępne rozwiązania, które będą dla Ciebie najważniejsze w danej chwili.

Co otrzymasz?

01

To, co naprawdę potrzebujesz

Masz dosyć sprawdzania, które ubezpieczenie jest najlepsze? Gdzie warto ubezpieczyć? Na co uważać? Wybór jest duży i niestety ciągłe szukanie, może być już meczące. My to wszystko wiemy, wystarczy, że porozmawiamy, powiesz nam co oczekujesz, a my postaramy się to zrealizować. 

02

DOBRE ubezpieczenie

Sprawdzając czyjeś ubezpieczenie, to nie raz można chwycić się za głowę. Kiedy pytamy, czy klient jest tego świadomy, to najczęściej odpowiada NIE. Tutaj ponownie chwytamy się za głowę. Niektóre ubezpieczenia po prostu są po to, by być i nie koniecznie dostaniesz odszkodowanie za którąś szkodę.

03

Naszą dostępność 

Tylko co to oznacza? Najlepiej to opisać na przykładzie. Klient dzwoni o godzinie 22:00, że miał wypadek i nie wie co zrobić, odbieramy (jak tylko możemy) i pomagamy. 

Jak zgłosić szkodę? Klient dzwoni i mówi, że niestety, ale szyba okienna jest pęknięta. Mówimy co należy zrobić. I tak dalej, i tak dalej…

04

Bezpieczeństwo danych

Coraz częściej pojawiają się problemy z wyciekiem danych i ich bezprawnym wykorzystaniem. Mamy świadomość tego, że przechowujemy wrażliwe dane. Dlatego posiadamy system, który pozytywnie przeszedł kontrolę KNF pod względem ochrony danych osobowych. 

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu samochodu?

Ubezpieczenia AC samochody może być zawarte w 3 wariantach:

  1. Serwisowy
  2. Warsztat partnerski
  3. Kosztorys

Z tego najtańszym jest wariant nr 3. To wszystko ze względu na to, że ewentualne odszkodowanie jest wyceniane na najtańszych zamiennikach. Warsztat partnerski pozwala na bezgotówkową likwidację w warsztatach, które współpracują z towarzystwem. Zapewnia też to m.in. samochód zastępczy, gwarancję na naprawę i bezgotówkową likwidację. 

Wariant serwisowy charakteryzuje się tym, że mamy możliwość likwidacji szkody na częściach oryginalnych w ASO – bezgotówkow. Jednak kiedy nie chcesz skorzystać z ASO, to możesz wybrać sposób likwidacji. Czasami zdarza się, że różnica pomiędzy 3, a 1 wariantem jest w kwocie 200-300 zł. Dlatego jeżeli myślałeś o gorszym wariancie, to koniecznie sprawdź ten najlepszy i dowiedz się, jaka jest różnica cenowa. 

Takie ubezpieczenie ma w każdym towarzystwie swoją tabelę usług. W tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na limity i ograniczania. Ponieważ można spotkać się z sytuacją, że holowanie przysługuje Ci dopiero jeżeli jesteś minimum 20 km od domu. Działanie tego ubezpieczenia jest niezwykle proste. Wystarczy zadzwonić na infolinię assistance, która jest dostępna 24 godziny i zgłosić potrzebę otrzymania pomocy. Konsultant zorganizuje ją za nas, a koszty zostaną pokryte przez towarzystwo. 

Często myślimy, że ochrona zniżek działa w każdym towarzystwie, ale jest to wielki błąd. Ochrona zniżek może zostać wykupiona na OC i AC, ale działa tylko i wyłącznie w danym towarzystwie. Szkoda jest raportowana do UFG (ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny), gdzie jest Twoja historia ubezpieczeń. Taka ochrona powoduje tylko i wyłącznie to, że dane towarzystwo przy wycenie nie weźmie tej szkody pod uwagę. W każdym innym przypadku będzie zwyżka za szkody. 

Warto pamiętać, aby zwrócić uwagę na ewentualne limity, które mogą pojawić się przy tym ubezpieczeniu. 

Artykuły i porady dotyczące ubezpieczeń

Wypełnij formularz, a pomożemy
w wyborze ubezpieczenia

Rozmowa, to przecież najlepszy sposób na dowiedzenie się czegoś o ubezpieczeniu.

Jak to wygląda? Ile to kosztuje? Na co uważać? Jak to działa? itd. itd. 

Nie czekaj dłużej. Wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie.

Wysyłając swoje dane wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie przez Dominik Kumala Ubezpieczenia, zgodnie z Polityką prywatności oraz RODO.