Zadbaj o bezpieczeństwo podczas wyjazdu

Ubezpieczenie, które zapewni Ci bezpłatną pomoc medyczną w trakcie wakacji lub wyjazdu.

Pokrycie kosztów leczenia

Ubezpieczenie turystyczne w porównaniu do karty EKUZ pokrywa wszelkie koszty leczenia za granicą zarówna w prywatnych placówkach medycznych. Dodatkowym atutem posiadania ubezpieczenia jest to, że firma obsługująca ubezpieczenie organizuje Ci pomoc medyczną. Kiedy sytuacja tego wymaga może zostać zorganizowany nawet transport. 

Ubezpieczenie turystyczne - koszty leczenia
Ubezpieczenie turystyczne - NNW trwały uszczerbek

Pieniądze za uszczerbek na zdrowiu

W Ubezpieczeniu turystycznym obok kosztów leczenia jest możliwość rozszerzenia zakresu o trwały uszczerbek na zdrowiu. Oznacza to, że określasz jaką kwotę otrzymasz za 1% uszczerbku na zdrowiu. 

Odpowiedzialność za wyrządzone szkody

Do ubezpieczenia turystycznego powinieneś dokupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które chroni Cię finansowo przed szkodami wobec osoby trzeciej. Kiedy zniszczysz czyjejś mienie i w momencie, kiedy spowodujesz uszczerbek na zdrowiu. Towarzystwo pokryje za Ciebie koszty związane z tym. 

zpieczenie turystyczne - odpowiedzialność cywilna
Ubezpieczenie turystyczne - pomoc assistance

Pomoc usługowa - assistance

Ubezpieczenie turystyczne to nie tylko koszty leczenia, ale również pomoc assistance. W zakresie takiej pomoc znajdziemy m.in. pomoc tłumacza, transport medyczny, transport zwłok, pomoc prawna itp. 

Dodatkowe pakiety

Obecnie możliwości, jakie daje ubezpieczenie turystyczne są bardzo szerokie. Do standardowego pakiet kosztów leczenia możesz dobrać m.in. pokrycie udziały własnego w wynajętym samochodzie, odwołanie podróży, noclegów czy biletów lotniczych, ubezpieczenie bagażu.

Ubezpieczenie turystyczne - inne świadczenia

Opinie naszych klientów

Chcemy pomóc Ci wybrać ubezpieczenie

Najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa, podczas której sprawdzisz nasze kompetencje oraz znajdziemy wstępne rozwiązania, które będą dla Ciebie najważniejsze w danej chwili.

Co otrzymasz?

01

To, co naprawdę potrzebujesz

Masz dosyć sprawdzania, które ubezpieczenie jest najlepsze? Gdzie warto ubezpieczyć? Na co uważać? Wybór jest duży i niestety ciągłe szukanie, może być już meczące. My to wszystko wiemy, wystarczy, że porozmawiamy, powiesz nam co oczekujesz, a my postaramy się to zrealizować. 

02

DOBRE ubezpieczenie

Sprawdzając czyjeś ubezpieczenie, to nie raz można chwycić się za głowę. Kiedy pytamy, czy klient jest tego świadomy, to najczęściej odpowiada NIE. Tutaj ponownie chwytamy się za głowę. Niektóre ubezpieczenia po prostu są po to, by być i nie koniecznie dostaniesz odszkodowanie za którąś szkodę.

03

Naszą dostępność 

Tylko co to oznacza? Najlepiej to opisać na przykładzie. Klient dzwoni o godzinie 22:00, że miał wypadek i nie wie co zrobić, odbieramy (jak tylko możemy) i pomagamy. 

Jak zgłosić szkodę? Klient dzwoni i mówi, że niestety, ale szyba okienna jest pęknięta. Mówimy co należy zrobić. I tak dalej, i tak dalej…

04

Bezpieczeństwo danych

Coraz częściej pojawiają się problemy z wyciekiem danych i ich bezprawnym wykorzystaniem. Mamy świadomość tego, że przechowujemy wrażliwe dane. Dlatego posiadamy system, który pozytywnie przeszedł kontrolę KNF pod względem ochrony danych osobowych. 

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu turystycznym?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to gdzie się wybieramy. Każdy region czy sposób spędzania wakacji ma znaczenie. Warto zwrócić uwagę jakie koszty leczenie można ponieść w danym kraju. Przykładowo w Ameryce koszty mogą sięgać milionów, a w Grecji już niekoniecznie.

Minimum jakie zalecamy w krajach Europy to 200 tyś. zł. Jednak warto nie oszczędzać na takiej polisie. Niekiedy różnica między wyższym pakietem może być związana z dopłatą kilku lub kilkunastu złotych.

Zwróć uwagę na aktywność fizyczna podczas wyjazdu i sporty, które ewentualnie planujesz uprawniać. Koniecznie trzeba sprawdzić czy mieszczą się w zakresie ochrony!

Najpierw wyjaśnijmy sobie na jakiej zasadzie to będzie działać. Od razu na przykładach.

Kiedy podczas zabawy w hotelu Twoje dziecko uszkodzi telewizor – towarzystwo pokryje koszty.

Kiedy przypadkowo wyrządzisz komuś krzywdę – towarzystwo pokryje koszty.

Wszelkiego rodzaju szkody, które wyrządzisz osobie trzeciej. Także w odpowiedzi na pytanie. Tak, warto dodatkowo zabezpieczyć się. W końcu za granicą zazwyczaj płacimy w Euro.

To zależy tak naprawdę w jaki region się wybieramy. Karta EKUZ pokryje podstawowe koszty do określonego limitu. Co jest, umówmy się, bardzo okrojonym zakresem.

Z niej są refundowane koszty konieczne, czyli sytuacje kiedy dochodzi do zagrożenia życia, a wszystko to w publicznych placówkach medycznych. Więc jak będziesz chory to sam pokryjesz koszty wizyty u lekarza.

Artykuły i porady dotyczące ubezpieczenia turystycznego

Obecnie pracujemy nad artykułami, aby zawierały najlepszą wiedzę.

Wypełnij formularz, a pomożemy
w wyborze ubezpieczenia

Rozmowa, to przecież najlepszy sposób na dowiedzenie się czegoś o ubezpieczeniu.

Jak to wygląda? Ile to kosztuje? Na co uważać? Jak to działa? itd. itd. 

Nie czekaj dłużej. Wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie.

Wysyłając swoje dane wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie przez Dominik Kumala Ubezpieczenia, zgodnie z Polityką prywatności oraz RODO.