Ubezpieczenie OC dla programisty

Pomagamy programistom i firmom IT w zabezpieczeniu swojej działalności poprzez odpowiedni dobór zakresu ubezpieczenia OC
				
					<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<style>
img {
  width: 100%;
}
</style>
</head>
<body data-rsssl=1>

<img src="data:image/svg+xml,%3Csvg%20xmlns='http://www.w3.org/2000/svg'%20viewBox='0%200%200%200'%3E%3C/svg%3E" alt="oc dla programisty="width:500px;height:500px;" data-lazy-src="programista_szukajacy_oc.jpp"><noscript><img src="programista_szukajacy_oc.jpp" alt="oc dla programisty="width:500px;height:500px;"></noscript>

</body>
</html>
				
			

Ty znasz PHP, Java, CSS, JSON, Python...
My znamy ubezpieczenia

OC dla programisty - co obejmuje?

OC programisty, to przede wszystkim zabezpieczenie przed błędami programistycznymi. Skutkiem błędów w oprogramowaniu może być również konieczność obrony w sądzie, konsekwencje związane z RODO, naruszenie umowy NDA itp. Dlatego ubezpieczenie OC dla programisty nie kończy się tylko na błędach, ale również zabezpiecza wszelkie koszty, które możesz ponieść po drodze. 

OC dla programisty - pierwsza rozmowa

Doświadczenie, które posiadamy pokazuje, że bardzo ważnym elementem jest dokładne poznanie tego co robisz, jak wygląda Twoja praca i na podstawie tego określenie odpowiedniego ryzyka. Dopiero po wstępnym wywiadzie mamy wiedzę, która pozwala przygotować odpowiednią ofertę. 

Zawsze przed przygotowaniem oferty, a tym samym poznaniem ceny musimy, poznać Twój biznes. Z racja tego na początku zadajemy m.in. takie pytania: 

  1. Czym się zajmujesz? 
  2. Jak wygląda Twoja praca, co w niej robisz? 
  3. Z kim współpracujesz? 
  4. Jak jest Twoja odpowiedzialność? 
  5. Przed czym chcesz się zabezpieczyć? 

To wstępne pytania, ponieważ po odpowiedziach bardzo często pojawiają się kolejne pytania pogłębiające, dzięki którym jesteśmy w stanie przygotować odpowiednią ofertę, dobrać tak zakres ubezpieczenia, aby zabezpieczał wrażliwe miejsca. 

OC dla programisty - przygotowanie oferty

Często oczekuje się oferty jak najszybciej i tak, staramy się tego dotrzymać. Jednak jeżeli zależy Ci naprawdę na dokładnym przeglądzie, to nasza praca wymaga czasu. Kiedy wiemy czym się zajmujesz i jakie ryzyka występują przy Twojej pracy możemy dokładnie przejrzeć Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) i pokazać Ci jak w rzeczywistości wygląda ubezpieczenie. Zawsze pokazujemy silne i słabe strony, to oznacza, że dowiesz się, za co nie ma odpowiedzialności. 

Najważniejsze w ubezpieczeniach, to wybór towarzystwa, którego warunki ubezpieczenia są jasne i proste w zrozumieniu. Im większa komplikacja, tym większa możliwość zinterpretowania szkody na Twoją niekorzyść (brak wypłaty odszkodowania). 

Chcesz otrzymać ofertę ubezpieczenia OC programisty?

Wypełnij formularz, odpowiemy do 24 godzin.

Kto będzie z Tobą rozmawiać?

Dominik Kumala – właściciel Kumala Ubezpieczenia, specjalista od ubezpieczeń majątkowych

OC dla programisty - czy warto?

Jeżeli:

  • Zależy Ci na ochronie finansowej
  • Nie chcesz ponosić wysokich kosztów w razie popełnienia błędów
  • Szukasz ubezpieczenia OC, aby spełnić wymagania Twojego kontrahenta

 

Dodatkowo warto, abyś pamiętam o tym, iż OC dla programisty, to nie tylko pokrycie kary finansowej, ale również wszelkie koszty obrony w sądzie, czy nawet kary związane z wyciekiem danych osobowych. 

OC dla programisty - ile to kosztuje?

Branża ubezpieczeniowa charakteryzuje się tym, że nie można określić z góry kosztów ubezpieczenia, ponieważ na to wpływa wiele czynników jak np. ryzyko, które towarzystwo przejmuje, czyli wybrany przez Ciebie zakres ubezpieczenia czy suma ubezpieczenia. 

Jeżeli chcesz poznać realne koszty ubezpieczenia dla siebie, to wypełnij poniższy formularz, abyśmy mogli porozmawiać o Twoim ubezpieczeniu i przygotować ofertę. 

Chcesz otrzymać ofertę ubezpieczenia OC programisty?

Wypełnij formularz, odpowiemy do 24 godzin.

Kto będzie z Tobą rozmawiać?

Dominik Kumala – właściciel Kumala Ubezpieczenia, specjalista od ubezpieczeń majątkowych

Zobacz czy możesz nam zaufać

W jakich sytuacjach zadziała OC?

01

Błędy programistyczne

Jeżeli Twój klient poniesie straty, które spowodował błąd w dostarczonym przez Ciebie oprogramowaniu lub Twoich podwykonawców, to towarzystwo zapłaci za Ciebie. 

02

Koszty
obrony

To, że pojawił się błąd, to nie znaczy, że Ty jesteś za niego odpowiedzialny. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji i będziesz bronił się przed klientem, to otrzymasz zwrot kosztów za obronę. 

03

Wyciek 
danych 

Konsekwencją twojego błędu może być wyciek danych, a biorąc pod uwagę wysokość nakładanych kar za naruszenie RODO, to nie warto ryzykować. 

04

Naruszenie 
NDA

Ochrona w momencie, kiedy z Twojej winy zostaną ujawnione poufne informacje, które były chronione umową, 

05

Naruszenie praw własności

Czasami może zdarzyć się to nieświadomie lub Twój podwykonawca użyje kodu, który jest już własnością innego klienta. Tego na pewno nie planujesz, a jednak może się to przydarzyć. 

06

Zniesławienie, oszczerstwo 

Jeżeli do sieci trafią informacje, które w stawiają Twojego klienta w złym świetle, to możesz być pewny, że nie poniesiesz za to kosztów finansowych. 

Te marki nam zaufały

Chcesz otrzymać ofertę ubezpieczenia OC programisty?

Wypełnij formularz, odpowiemy do 24 godzin.

Kto będzie z Tobą rozmawiać?

Dominik Kumala – właściciel Kumala Ubezpieczenia, specjalista od ubezpieczeń majątkowych

Finidia

Kumala Ubezpieczenia