Czy warto mieć ubezpieczenie floty pojazdów?

Czy warto mieć ubezpieczenie floty pojazdów? Zanim podejmiesz decyzję o ubezpieczeniu floty pojazdów, to warto zastanowić się nad tym czy ma to sens. Jeżeli nie wiesz jeszcze co to jest za rodzaj ubezpieczenia. To możesz przeczytać nasz artykuł.

Co to jest ubezpieczenie floty pojazdów? 

Na czym polega ubezpieczenie flotowe?

Zasada działania tej formy ubezpieczenia jest prosta. Od ubezpieczenia indywidualnego różni się tym, że właściwie przestajemy być traktowani w towarzystwie indywidualnie. Otrzymujemy umowę, która pozwala nam na ubezpieczenie wszystkich pojazdów, po takich samych stawkach, które wcześniej wynegocjowaliśmy. 

Więcej przeczytasz w artykule, w którym wyjaśniam co to jest ubezpieczenie flotowe?

3 korzyści z ubezpieczenia floty pojazdów

Zapłacisz mniej i oszczędzisz w ciągu całego roku

To raczej ten jeden z najlepszych plusów, który pojawia się przy takim ubezpieczeniu flotowym. Uważam, że nawet jakby było ciut drożej np. o 200-300 zł, to i tak takie ubezpieczenie ma sens, ale to później. 

Dlaczego jednak zapłacisz mniej? Ponieważ towarzystwo może w ten sposób ubezpieczyć wszystkie pojazdy, które posiadasz, a więc dla nich, to też jest zagwarantowany przychód w ciągu roku. To właśnie m.in. z tego powodu towarzystwa przy ubezpieczeniu flotowym mogą zaproponować Ci korzystniejsze warunki. 

Po szkodzie nie będzie drożej

Oznacza to, że w momencie np. kiedy była szkoda z OC czy AC na którymś, firmowym samochodzie, to nie będzie zwyżki na kolejne pojazdy. Podpisanie umowy, na której są ustalone stawki gwarantuje Ci, że w ciągu tego roku, każdy z pojazdów będzie ubezpieczony po tych stawkach. 

Oszczędzasz swój czas

Przypuszczam, że nie zawsze tak może być, ale to zależy od tego jak Doradca podchodzi do obsługi. Otóż w naszej sytuacji ustalamy z klientem, w jaki sposób będzie to wszystko przebiegało. W ten sposób wyręczamy z pracy przy ubezpieczeniach i kontrolujemy wszystko. 

Jakie są minusy przy ubezpieczeniu flotowym?

Jak wiemy, wszytko, nawet to najlepsze, ma jakieś minusy. Jeżeli chodzi o ubezpieczenia flotowe, to tutaj krótko. Przy większej ilości szkód we flocie jak np. 60% pojazdów w ciągu roku, niektóre towarzystwa mogą zastrzegać sobie możliwość do ponownej negocjacji cen. Jednak same od siebie tego nie zrobią, tylko po wcześniejszym kontakcie z nami. 

Jeżeli nie ubezpieczymy np. minimum 80%, a nawet i 100% pojazdów we flocie (zależy od umowy), to towarzystwo może zapisać w umowie, że w przypadku niespełnienia tego warunku będzie dopłata do ubezpieczeń.

Podsumowanie

Na końcu mogę ocenić, że warto, a dlaczego? Ponieważ mam klientów, którzy rzeczywiście potrafili oszczędzić na takim ubezpieczeniu. Dla przykładu: 

Roczna składka we flocie 40 pojazdów wynosiła ~ 140.000 zł (pełne pakiety). Po wprowadzeniu floty roczny koszt zmniejszył się do ~ 110.000 zł. To już ~ 30.000 zł oszczędności.

Pojazdy wykorzystywane jako TAXI i w leasingu. Oferty od Dealera, to 2300-2500 zł. Po negocjacjach z towarzystwem udało się uzyskać składki na poziomie 1900 zł. Przy 27 pojazdach to około 13.500 zł oszczędności w ciągu całego roku.

Zatem czy warto mieć ubezpieczenie floty pojazdów? Na to pytanie z pewnością możesz już sam odpowiedzieć.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować