Recenzja Allianz: pakiet medyczny dla firm

Allianz w swoim pakiecie medycznym dla pracowników pod względem warunków jest bardzo elastyczny i jest to element, który warto wziąć pod uwagę. Przy większych grupach pracowników potrafi być również mocno konkurencyjnym towarzystwem. 

Spis treści

Zakres ubezpieczenia Allianz Opieka Zdrowotna

Do wyboru mamy 5 pakietów i jeden dodatkowy “dla rodzica”, co ciekawe jest to pakiet dla naszych rodziców jak i teściów. W naszej tabeli przedstawię czy najczęściej wybierany pakiety, a dwa pozostałe zobacz w dołączonej tabeli. 

Świadczenia Komfort Optimum Maximum

Kliknij, aby zobaczyć pełny zakres

Ilość specjalistów

14 specjalistów

24 specjalistów

30 specjalistów

Badania diagnostyczne

ok. 139

ok. 201

ok. 218

Zabiegi ambulatoryjne

ok. 57

ok. 65

ok. 65

Wizyty domowe

brak

Dwie

Nielimitowane

Szczepienia ochronne

Przeciwko grypie

Przeciwko grypie

Przeciwko grypie
i tężec

Rehabilitacje

Brak

Brak

Tak

Przegląd stomatologiczny raz w roku

Brak

Brak

Brak

Medycyna pracy jako opcja

10% zniżki na usługi stomatologiczne

Placówki medyczne Allianz

Allianz posiada w swojej ofercie 2173 placówki, więc mogę śmiało powiedzieć, że pod względem ilości nie odbiega od reszty. Nie posiadają własnych placówek medycznych, ale mają dostęp do placówek np. Lux Med czy CM Damian.

Jak sprawdzić placówki medyczne dla firm Allianz?

Allianz na swojej stronie nie posiada funkcji ogólnego przeglądu placówek. Jesteśmy zmuszeni spoglądać do pliku Excel, który jest oczywiście czytelny, ale jednak wymaga pobrania i umiejętności podstawowego obsługiwania Excela.

Jedyną opcją na sprawdzenie placówek jest wykorzystanie formularza, który jednocześnie służy do umówienia wizyty. Nie ma ogólnego podglądu, musimy określić kryteria wyszukiwania i dopiero wtedy otrzymamy wynik. Sprawdźmy jak to zrobić.

Nie uważam, że jest to minus, bo funkcja jest. Problemem jest po prostu przejrzystość i łatwość podglądu dostępu do placówek medycznych.

W taki razie jak działa system sprawdzania placówek w Allianz? Najpierw musimy wejść na dedykowaną stronę i określić kryteria wyszukiwania. Wybieramy przychodnie lub szpitale, a następnie:

 • Województwo
 • Miasto 
 • Dzielnica (nie jest to wymagane) 
 • Specjalizacja

Dopiero po dokładnym określeniu powyższych informacji otrzymujemy listę placówek medycznych. Tak jak wcześniej wspomniałem jest to pewnego rodzaju utrudnienie. Chciałem sprawdzić ile rzeczywiście mam dostępnych placówek w swoim mieście i nie mogłem tego zrobić bez wcześniejszego określenia specjalisty. 

wyszukiwarka_placowek_medycznych_dla_firm_Allianz

Kiedy szukamy konkretnego lekarza nie jest to problemem, ale w momencie, kiedy chcemy spojrzeć na mapę i zobaczyć, jaka jest dostępność placówek, no to w takiej sytuacji mamy już problem i musimy skorzystać z pliku Excel.

W wynikach wyszukiwania możemy wybrać placówki z mapy lub też dostępnej listy.

Umawianie wizyty

Trzy sposoby na umówienie się z lekarzem – podstawowy, czyli infolinia, formularz, który od razu jest połączony z powyższą wyszukiwarką placówek i bezpośrednio w danej placówce. 

Formularz online

Formularz nie jest wymagający, przechodzimy do niego bezpośrednio z wyszukiwarki placówek. Czyli na początku procedura jest taka sama jak przy wyszukiwaniu placówek. Następnie wystarczy kliknąć umów wizytę i przejść do formularza. 

Wypełniamy wszystkie dane i wysyłamy formularz – gotowe. Potwierdzenie umówienia wizyty dostaniemy SMS’em wraz ze szczegółami. 

W samym formularzu możemy podać swoje preferencje: 

 • termin i godzina wizyty 
 • nazwisko specjalisty 
 • inne ważne dla Ciebie informacje
Infolinia

Kiedy piszę recenzję na temat infolinii zawsze wykonuje pierwsze połączenie, aż do momentu połączenia z konsultantem. Niestety nie połączyłem się z dedykowaną infolinią, a ogólną. Akurat nie oceniam tego jako minus, ale takie połączenie wymaga mimo wszystko wysłuchania dostępnych opcji i wybrania tej, która nas rzeczywiście interesuje. 

Testowe połączenie wykonałem w sobotę. Po wybraniu wszystkich opcji, gdzie zajęło mi to minutę nawet nie usłyszałem sygnału połączenia, po prostu zostałem rozłączony. Dziwne…

Bezpośrednio w placówce

To jest naprawdę bardzo wygodna opcja, szczególnie kiedy chcemy umówić się na miejscu. W momencie, kiedy umawiamy wizytę przez telefon, to po prostu pomijajmy infolinię Allianz i dzwonimy bezpośrednio do placówki.

Dzięki temu nie musisz podawać informacji w formularzu takich jak, chociażby godzina wizyty czy wybór lekarza, po prostu sam wybierasz dla siebie dogodny termin czy danego specjalistę.

Obsługa ubezpieczenia od strony pracodawcy

W ramach zawarcia umowy ubezpieczenia zdrowotnego Allianz udostępnia system, w którym możesz zarządzać cały ubezpieczeniem lub tez udostępnić go osobie odpowiedzialnej za obsługę. Co otrzymasz? 

 • Podgląd danych ubezpieczonych pracowników, 
 • Dane finansowe i niefinansowe, 
 • Warunki polisy, przystąpień i wystąpień z ubezpieczenia

Niestety nie mam obecnie screenów z systemu dlatego ich tutaj nie przedstawię, ale pracuję nad tym, aby je uzyskać. 

System sam w sobie nie jest trudny do obsługi. Pozwala on zarządzać ubezpieczeniem zdrowotnym, a to jest bardzo ważna kwestia, ponieważ nie musimy sami wszystkiego archiwizować czy też pilnować.

Dostęp do medycyny pracy

Tak samo jak w przypadku konkurencyjnych ofert mamy możliwość zapewnienia sobie obsługi medycyny pracy. Jest to oczywiście osobny produkt jak w każdym przypadku. 

Co zapewnia medycyna pracy?
 • Badania profilaktyczne 
 • Wydawanie orzeczeń lekarskich 
 • Badania sanitarno-epidemiologiczne
 • Ocena zdolności pracy w określonym zawodzie
 • Wydawanie zaświadczeń i świadectw 
 • Wizytowanie zakładu pracy przez lekarza 
 • Uczestnictwo lekarza w komisji bezpieczeństwa i higieny pracy. 

Refundacja wizyty poza placówkami z pakietu medycznego

Nieodłączną zaletą ubezpieczeń jest możliwość refundacji wizyt poza wyznaczonymi placówkami. Standardowo w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia jest dostępna tabela z wypisanymi kwotami refundacji. Allianz za lekarzy specjalistów oferuje nam od 65 zł do 75 zł. Dodatkowo mamy możliwość refundacji zabiegów i badań. 

Pełną listę refundacji znajdziesz tutaj.

Podsumowanie

Allianz z pewnością zasługuję na duży plus względem tego jak elastycznie podchodzi do ubezpieczenia. Chociażby ze względu na to, że w ciągu roku możemy zmieniać sobie pakiety tak naprawdę co miesiąc. Najbardziej interesującym pakietem możemy być pakiet senior, który pozwala na ubezpieczenie rodziców i teściów. 

Plusy

 1. Elastyczne warunki ubezpieczenia 
 2. Umawianie wizyty bezpośrednio w placówce medycznej
 3. Wysokie refundacje
 4. Medycyna pracy 
 5. Pokrycie kosztów zużytych materiałów przy badaniach jak np. kontrast 
 6. Pakiet senior dla rodziców i teściów

Minusy

 1. Ograniczona możliwość przeglądania wszystkich placówek na stronie
 2. Badania wymagają skierowania lekarskiego
 3. Mało konkurencyjna oferta dla grup poniżej do około 50 pracowników

Pomożemy Ci wybrać odpowiedni pakiet medyczny dla firmy

Szukasz odpowiedniego pakietu medycznego dla swojej firmy? Chcesz zapewnić benefit swoim pracownikom, ograniczyć ilość zwolnień lekarskich i uatrakcyjnić ofertę firmy?

Wypełnij formularz. Pomożemy Ci w wyborze pakietu medycznego dla firm.

Wypełnij formularz

Wysyłając swoje dane wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie przez firmę Kumala sp. z o.o., właściciel marki Kumala Ubezpieczenia zgodnie z Polityką prywatności oraz RODO.