Recenzja Compensa: pakiet medyczny dla firm

Compensa w ofercie pakietu medycznego dla firm posiada dwa warianty. Jeden to pakiet oparty na placówkach grupy LUX MED, a drugi w oparciu o placówki współpracujące z Compensą. W tej recenzji pakietu medycznego dla firm, który jest oferowany przez Compense zwrócę uwagę na obydwa pakiety, zestawiając je ze sobą. 

Spis treści

Zakres ubezpieczenia Compensa Zdrowie

Pierwszy z pakietów Compensa Zdrowie zapewnia bezgotówkowy dostęp do placówek grupy LUX MED i innych współpracujących. Ze względu na to, że jest to opcja powiązana z abonamentem medycznym LUX MED, to pakiet jest już ograniczony sam w sobie. W takim pakiecie np.  potrzebujemy skierowania do lekarzy specjalistów. 

Świadczenia Basic Basic Plus Basic Complex

Kliknij, aby zobaczyć pełny zakres

Ilość specjalistów

8 specjalistów

19 specjalistów

27 specjalistów

Badania diagnostyczne

33

135

135

Zabiegi ambulatoryjne

21

24

24

Wizyty domowe

brak

brak

Tak

Szczepienia ochronne

Przeciwko grypie

Przeciwko grypie
i zapaleniu wątroby typu B

Przeciwko grypie
i zapaleniu wątroby typu B

Rehabilitacje

Brak

Brak

Tak

Przegląd stomatologiczny raz w roku

Brak

Tak

Tak

Medycyna pracy

Tak

Tak

Tak

Brak zniżki na usługi stomatologiczne

Zakres ubezpieczenia Compensa MULTI Zdrowie

Drugi z pakietów, Compensa MULTI zdrowie, obejmuje bezgotówkowy dostęp do placówek partnerskich towarzystwa. Jest to już wariant bardziej rozszerzony chociażby z uwagi na możliwość uzyskania refundacji w momencie korzystania z placówek poza pakietem. 

W tym porównaniu przedstawiłem najczęściej wybierane pakiety. Oprócz tych poniżej przedstawionych są dostępne jeszcze takie pakiety jak Brązowy, Srebrny Basic i Senior

Świadczenia Brązowy Plus Srebrny Złoty

Kliknij, aby zobaczyć pełny zakres

Ilość specjalistów

14 specjalizacji

22 specjalizacje

Wszyscy, oprócz stomatologa, psychiatry, chirurga szczękowego
Badania diagnostyczne

ok. 60

ok. 320

ok. 450

Zabiegi ambulatoryjne

pielęgniarskie,
chirurgiczne,
ortopedyczne,
okulistyczne,
laryngologiczne,
urologiczne,
ginekologiczne,

pielęgniarskie,
chirurgiczne,
ortopedyczne,
okulistyczne,
laryngologiczne,
urologiczne,
ginekologiczne,
alergologiczne

Wizyty domowe nielimitowane

brak

brak

Tak

Szczepienia przeciw:

grypie, tężcowi (iniekcja)

grypie, tężcowi (iniekcja)

grypie, tężcowi (iniekcja),
WZW A, WZW B

Rehabilitacje

Opcja

Opcja

Opcja

Medycyna pracy

Opcja

Opcja

Opcja

Zniżka na usługi stomatologiczne

Placówki medyczne w dwóch wariantach Compensy

Dostęp do placówek medycznych zostaje podzielony na dwa pakiety. Te z sieci LUX MED i sieci partnerskiej Compensy.

W pierwszy wariancie otrzymujemy dostęp do 1409 placówek medycznych, w której znajdziemy sieć LUX MED i Mega Med. W drugim wariancie jest znacznie więcej placówek, a ich ilość to 2521. 

Biorąc pod uwagę to, że w pierwszym wariancie jest znacznie ograniczona ilośc placówek, bo jest to prawie aż 50% mniej, to przy rozważaniu takiego pakietu, trzeba zwrócić uwagę na ich ilość w pobliżu miejsca zamieszkania. 

Jeżeli chcesz mieć obszerny dostęp do opieki medycznej w cały kraju, to w Twoim przypadku pakiet medyczny z siecią placówek LUX MED nie ma sensu. 

Jak sprawdzić placówki medyczne dla firm z Compensy?

Dostęp do listy placówek medycznych znajdziesz na stronie Compensy. 

Listę wyszukiwań możesz ograniczyć do interesującego Cię zakresu, co znacznie ułatwia wyszukiwanie placówek. 

 • Miasto, ulica
 • Typ ubezpieczenia
 • Wariant ubezpieczenia
 • Zakres świadczeń
wyszukiwarka_placowek_medycznych_dla_firm_Compensa

Sposób wyszukiwania jest naprawdę bardzo prosty i intuicyjny. Mapa nie zacina się i jesteśmy w stanie podglądnąć obszar 30 km od wybranej miejscowości (ten zaznaczony na zielono). Pod mapą znajdziemy również liczbę placówek w naszym mieście i okolicy. 

Poniżej pojawi nam się pełna lista placówek z podstawowymi informacjami. 

 • Adres
 • Godziny i dni otwarcia
 • Numer telefonu

Oprócz tych informacji możemy wskazać automatycznie placówkę na mapie, zobaczyć trasę dojazdu. Bardzo fajną opcją przy tym jest możliwość sprawdzenia zakresu świadczeń danej placówki. 

wyszukiwarka_placowek_medycznych_dla_firm_Compensa_szczegoly_placowki_medycznej

Umawianie wizyty

Compensa oferuje 4 sposoby na umawianie wizyty i jeden z nich jest naprawdę wygodny ze względu na to, że nie wymaga kontaktu z towarzystwem. Możemy to zrobić bezpośrednio w placówce medycznej, co znacznie ułatwia np. umówienie ponownej wizyty u lekarza. 

Formularz online

Sam formularz jest przejrzysty i nie powinien sprawić żadnego kłopotu. Co ciekawe posiada on od razu kilka opcji do wyboru. 

Podczas wypełniania możemy wybrać preferowany sposób kontaktu: SMS lub rozmowa telefoniczna. Dodatkowo wybieramy rodzaj usługi medycznej i preferowany termin – najbliższy lub według własnej preferencji. 

Wydaje się być to naprawdę wygodny sposób umawiania wizyty szczególnie, kiedy chcemy ominąć kontakt telefoniczny. 

umawianie_wizyty_formularz_pakiet_medyczny_dla_firm_compensa
Bezpośrednio w placówce

Jeżeli wiesz do której placówki chcesz się udać i jest ona na liście placówek z Compensy, to możesz sam umówić wizytę bezpośrednio w placówce.

Jest to ciekawe rozwiazanie i bardzo wygodne, ze względu na to, że nie musisz kontaktować się z infolinia, korzystać tak naprawdę z pośrednictwa. Wystarczy zadzwonić do wybranej placówki lub udać się do niej i umówić wizytę. 

To rozwiązanie znacznie ułatwia umawianie powtórnych wizyt do lekarza w konkretnej placówce medycznej.

Infolinia

Na początku dostajemy szereg informacji powiązanych z pakietem medycznym. Zanim przejdziemy do rzeczywistego połączenia z konsultantem, to mija około 1:15 min. Nie uwzględniałbym tego jako minus, ale pisząc tę recenzję uważam, że taka informacja powinna pojawić się. 

Dlatego jeżeli zdecydujesz się na infolinię, to na pewno zanim rozpocznie się połączenie z konsultantem, poczekasz około 1:15 min. 

Panel klienta

Compensa wprowadziła panel klienta, który umożliwia umawianie wizyt, podgląda historii, odnalezienie placówek czy przesłania zgłoszenia o refundację. Jest to naprawdę bardzo intuicyjny panel, który nie jest wymagający. 

Z informacji, które posiadam z czasem zostanie on połączony z systemami różnych placówek co znacznie ułatwi umawianie wizyty u danego lekarza.

Pisząc tę recenzję postanowiłem, że umówię od razu wizytę dla siebie, ponieważ korzystam z pakietu Compensy. W bardzo prosty sposób wskazałem specjalistę, którego potrzebuję, wybrałem adres w okolicy którego szukam lekarza i zakres dat. 

Po niecałych 10-15 minutach otrzymałem potwierdzenie SMS’em, że moja wizyta została umówiona. Warto również pamiętać, że Compensa pozwala na bezpośrednie umówienie wizyty w placówkach współpracujących co jest naprawdę dużym plusem. Szczególnie w momencie kiedy zwracamy uwagę na opinie czy po prostu chcemy dostać się do naszej ulubionej placówki. 

Obsługa ubezpieczenia od strony pracodawcy

Wdrożenie ubezpieczenia zdrowotnego to jedno, poza tym tematem pojawiają się kwestię obsługowe. Zwolnienia lub przyjęcia nowego pracownika i jego przystąpienie do ubezpieczenia musi być odnotowane. 

Compensa wprowadzając panel obsługi bardzo sprawnie podeszła do tego tematu i dzięki temu dostajemy 3 sposoby wdrożenia. 

 1. Link dla pracowników
 2. Indywidualne konta dla pracowników 
 3. Deklaracje i tradycyjna lista Excel 
Panel_pracodawcy_Compensa_pakiet_medyczny_dla_frm

Jest jeszcze 4 sposób wdrożenia, który już wynika bezpośrednio z obsługi, którą oferujemy. W skrócie przyjeżdżamy do siedziby Twojej firmy i rozpoczynamy „dyżur wdrożeniowy” oznacza to, że zbieramy deklaracje od pracowników i odpowiadamy na pytanie czy też pokazujemy w jaki sposób korzystać z ubezpieczenia.

Pierwszy sposób to prosty system generowania linku dla pracownika, który zostaje przekierowany do strony i wypełnia deklarację przystąpienia. 

Drugi to zaimportowanie pliku Excel do systemu z danymi pracowników. Dzięki temu system sam utworzy konta i prześle dane logowania dla pracownika. Po zalogowaniu wypełniamy odpowiednie dane i wybieramy pakiet, który nas interesuje. 

W trzeciej opcji zbieramy w formie papierowej deklaracje i przesyłamy je do Compensy wraz z danymi pracowników w Excelu. 

Dostęp do medycyny pracy

Tutaj musimy rozdzielić się na dwa wcześniej wspomniane pakiety – Compensa Zdrowie i Compensa MULTI Zdrowie. W pierwszy medycyna pracy pojawia się już w zakresie najniższego pakietu, a w drugi jest jako dodatkowa opcja do ubezpieczenia. 

Jakie badania zapewnia medycyna pracy?

W obydwóch wariantach jest to pełny zakres medycyny pracy, więc w tym przypadku nie mamy różnic. 

 • Badania wstępne, kontrolne i okresowe
 • Wizytacja stanowisk pracy
 • Poradnictwo dla osób cierpiących na choroby zawodowe lub inne związane z pracą
 • Analizy stanu zdrowia pracowników
 • Wystawianie zaświadczeń oraz pozostałe świadczenia, które wynikają z Rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej

Refundacja wizyt poza placówkami z pakietu medycznego

Należy zwrócić uwagę na to, że pakiet Compensa Zdrowie, czyli ten z placówkami LUX MED nie posiada możliwości refundacji wizyt, a więc jeżeli chcemy udać się do lekarza spoza placówek, to nie otrzymamy częściowego zwrotu. 

Natomiast inaczej jest w przypadku Compensa MULTI Zdrowie, tutaj możemy liczyć na około 40-50% refundacji kosztów, które ponieśliśmy. Oczywiście znacznie ma koszt wizyty, który ponieśliśmy, ponieważ refundacja jest sztywno określona. Za podstawową opiekę medyczną otrzymasz 65 zł zwrotu, a za specjalistów 75 zł. 

W zakres refundacji również wchodzą wykonywane badania czy zabiegi poza placówkami. Obecny cennik refundacji znajdziesz tutaj. 

Podsumowanie

Compensa to towarzystwo ubezpieczeniowe, które daje szeroki wybór pakietów. Dla przypomnienia warto wspomnieć, że możemy otrzymać pakiet, który uwzględnia placówki LUX MED, jednak ma on swoje minusy. 

Compensa posiada rozbudowane pakiety, które pozwalają w pełnym zakresie korzystać z prywatnej służby zdrowia, a jest to najważniejsze. 

Plusy

 1. Pakiet z placówkami LUX MED
 2. Duża ilość placówek medycznych
 3. Brak ankiety medycznej
 4. Medycyna pracy 
 5. Umawianie wizyt bezpośrednio w placówce
 6. Wysokie refundacje
 7. Pokrycie kosztów zużytych materiałów podczas badań np. kontrast 

Minusy

 1. Brak pakietu leczenia szpitalnego
 2. W pakiecie MULTI brak przeglądu stomatologicznego (tylko zniżki)

Pomożemy Ci wybrać odpowiedni pakiet medyczny dla firmy

Szukasz odpowiedniego pakietu medycznego dla swojej firmy? Chcesz zapewnić benefit swoim pracownikom, ograniczyć ilość zwolnień lekarskich i uatrakcyjnić ofertę firmy?

Wypełnij formularz. Pomożemy Ci w wyborze pakietu medycznego dla firm.

Wypełnij formularz

Wysyłając swoje dane wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie przez firmę Kumala sp. z o.o., właściciel marki Kumala Ubezpieczenia zgodnie z Polityką prywatności oraz RODO.