Gdzie ubezpieczyć mieszkanie lub dom?

Szukając polisy na mieszkanie lub dom warto zastanowić się, nad czym nam zależy. Każde z towarzystw będzie różniło się od siebie zakresem ubezpieczenia i ceną. Pamiętaj, że nie tylko cena powinna decydować o tym gdzie ubezpieczysz swoje mieszkanie lub dom. Ważnym elementem są ryzyka, za które towarzystwo bierze odpowiedzialność. 

W którym towarzystwie ubezpieczyć mieszkanie lub dom?

Dlaczego wybrałem tylko 3 towarzystwa? Ze względu na ofertę, która posiadają, jej różnorodność i doświadczenie związanie z likwidacją szkód wśród klientów Kumala Ubezpieczenia. 

Generali

Oferuje ubezpieczenie z bardzo dobry zakresem, szczególnie biorąc pod uwagę nasze ewentualne zapominalstwo. Można wybrać 3 warianty – standardowy, optymalny i maksymalny. Dwa pierwsze są na tak zwanych ryzykach nazwanych, a trzeci w pakiecie All Risk. 

Kilka atutów Generali:

  • Zalanie przez otwarte okna
  • Kradzież przez otwarte drzwi
  • Rażące niedbalstwo (np. pozostawione włączone żelazko)
  • Bez obowiązkowych przeglądów wymaganych przez prawo budowlane. Dla budynków nie starszych niż 50 lat.
Warta

To towarzystwo oferuje dwa warianty – Warta Dom i Warta Dom komfort, pierwszy to ryzyka nazwane, a drugi All Risk. 

Kilka atutów Warty: 

  • Ubezpieczenie nagrobku
  • Ubezpieczenie architektury ogrodu i roślinności
  • Utrata czynszu w przypadku wynajmowania nieruchomości
Ergo Hestia

Ergo Hestia – to trzy warianty ubezpieczenia zakres podstawowy, rozszerzony i All Risk. Jest to towarzystwo, które z pewnością może pochwalić się również bardzo dobrym zakresem. Najciekawsze są jego atuty. 

Kilka atutów Ergo Hesti: 

  • Możliwość ubezpieczenia ogrodu i elementów na nim znajdujących się
  • Ubezpieczenie szkód własnych w nieruchomości, stałych elementach i wyposażeniu

 

Powyższe towarzystwa mają bardzo zbliżony do siebie zakres i głównie różnią się swoimi atutami, które wybrałem. Poza tym należy pamiętać, żeby zwrócić uwagę na wyłączenia, które znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. 

O czym pamiętać przy ubezpieczeniu mieszkania lub domu?

Najważniejsze to nie sugerować się tylko ceną. Może mieć to wpływ na to czy w przypadku szkody, to towarzystwo zapłaci czy Ty. Co też nie oznacza, że musimy ubezpieczać mieszkanie w kwocie kilku tysięcy złotych. 

Ubezpieczenie mieszkania lub może kosztować od 300 do 700 zł biorąc pod uwagę średnią, ponieważ znajdą się nieruchomości, których ubezpieczenie będzie droższe. 

Sprawdź zakres ubezpieczenia, podane dane (czy się zgadzają) i wyłączenia odpowiedzialności, czyli ryzyka, za które towarzystwo nie zapłaci. 

Kolejnym dość istotnym elementem będzie termin zgłaszania szkód i obowiązki, które trzeba spełnić.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować