Ubezpieczenie domu lub mieszkania
Ubezpieczenie domu lub mieszkania to wsparcie w przypadku utraty nieruchomości, zniszczeń, uszkodzeń czy kradzieży. Dodatkowo otrzymasz pomoc w razie awarii.
Pieniądze na naprawę
Ubezpieczając swoje mieszkanie lub dom w razie np. załamania pogody, pożaru, powodzi czy zalania. Otrzymasz pieniądze, dzięki którym będziesz mógł wyremontować uszkodzone pomieszczenia.
Pokrycie strat po kradzieży
W przypadku kradzieży towarzystwo pokryje straty w Twoich rzeczach. Zapłaci również za koszty związane z wandalizmem, czyli ze zniszczeniami, które zostały dokonane przez złodziei. Może być również uwzględniona odpowiedzialność za kradzież zwykłą, czyli wtedy, kiedy złodziej nie musiał włamywać się do domu np. przez to, że drzwi były otwarte.
Odszkodowanie w razie mniejszych szkód
Przepięcie, stłuczenie stałych elementów jak np. płyta indukcyjna i wszelkie drobniejsze szkody, które mogą pojawić się, będą również brane pod uwagę. Ważnym elementem jest odpowiedzialność w razie rażącego niedbalstwa jak np. pozostawione włączone żelazko i pożar.
Chcesz ubezpieczyć swoją nieruchomość?
Ubezpieczenie domu lub mieszkania, to rozwiązanie, które zabezpieczy nie tylko Twoją nieruchomość, ale również pieniądze, które zainwetowałeś.
OC w życiu prywatnym
OC w życiu prywatnym to produkt, dzięki, któremu nie będziesz musiał płacić sąsiadowi za np. zalanie jego mieszkania.
Bez przegladów technicznych
Odpowiednio dobrany zakres pozwala na wypłatę odszkodowania w momencie, kiedy brakuje obowiązkowych przeglądów. Warunek, który musi zostać spełniony, to nieruchomość nie starsza niż 50 lat.
Pomoc Assistance
Przy ubezpieczeniu mieszkania lub domu masz możliwość skorzystania z pomocy Assistance. To m.in. organizacja i pokrycie kosztów pomocy hydraulika, elektryka itp., a nawet zastępcze lokum po szkodzie w Twojej nieruchomości. Dodatkowo w zakresie pojawia się taka pomoc jak np. usługi medyczne czy ubezpieczenia psa lub kota.
Opinie naszych klientów
Chcemy pomóc Ci wybrać ubezpieczenie
Jeżeli chcesz, to możemy porozmawiać na temat Twojego ubezpieczenia, sprawdzić co towarzystwa oferują i przede wszystkim odpowiedzieć na pytania.
Co otrzymasz?
01
To, co naprawdę potrzebujesz
Masz dosyć sprawdzania, które ubezpieczenie jest najlepsze? Gdzie warto ubezpieczyć? Na co uważać? Wybór jest duży i niestety ciągłe szukanie, może być już meczące. My to wszystko wiemy, wystarczy, że porozmawiamy, powiesz nam co oczekujesz, a my postaramy się to zrealizować.
02
DOBRE ubezpieczenie
Sprawdzając czyjeś ubezpieczenie, to nie raz można chwycić się za głowę. Kiedy pytamy, czy klient jest tego świadomy, to najczęściej odpowiada NIE. Tutaj ponownie chwytamy się za głowę. Niektóre ubezpieczenia po prostu są po to, by być i nie koniecznie dostaniesz odszkodowanie za którąś szkodę.
03
Naszą dostępność
Tylko co to oznacza? Najlepiej to opisać na przykładzie. Klient dzwoni o godzinie 22:00, że miał wypadek i nie wie co zrobić, odbieramy (jak tylko możemy) i pomagamy.
Jak zgłosić szkodę? Klient dzwoni i mówi, że niestety, ale szyba okienna jest pęknięta. Mówimy co należy zrobić. I tak dalej, i tak dalej…
04
Bezpieczeństwo danych
Coraz częściej pojawiają się problemy z wyciekiem danych i ich bezprawnym wykorzystaniem. Mamy świadomość tego, że przechowujemy wrażliwe dane. Dlatego posiadamy system, który pozytywnie przeszedł kontrolę KNF pod względem ochrony danych osobowych.
Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu domu lub mieszkania?
To ubezpieczenie Twojego majątku. Jest pomocą finansową w razie kradzieży, uszkodzeń, zniszczeń czy nawet drobnych awarii np. pralki.
Polisa na dom czy mieszkanie jest dobrowolna, czyli nie masz obowiązku jej zawierania. Wyjątek może pojawić się, gdy weźmiesz kredyt hipoteczny i bank będzie wymagał od Ciebie dodatkowego zabezpieczenia. Jeżeli posiadasz gospodarstwo rolne powyżej 1 hektara powierzchni to również jesteś zobowiązany do zawarcia ubezpieczenia, ale na zasadzie polisy rolnej.
Zawierając polisę ubezpieczyciel zobowiązuje się do pokrycia wszelkich strat, które wynikły i są określone w dokumencie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU). Pamiętaj, że oprócz zdarzeń, za które jest wypłacane odszkodowanie, to również istnieje lista tych, za które nie dostaniesz odszkodowania.
Ubezpieczyciel wypłaci Ci kwotę maksymalnie do sumy ubezpieczenia (wskazanej na polisie przez Ciebie). Pamiętaj, że nigdy nie będzie ono wyższe od rzeczywistej wartości poniesionych szkód. Na polisie nie możesz się wzbogacić.
Jeżeli chcesz otrzymać odszkodowanie, to musisz dopełnić wszelkie formalności, które są zapisane w OWU. Gdy nie dopełnisz warunków, które zostały określone przy podpisywaniu polisy. Ubezpieczyciel może odmówić odszkodowania. W tym przypadku warto od razu skontaktować się z doradcą.
Obejrzyj wideo, w którym to wyjaśniam.
Twoja nieruchomość to zapewne najcenniejsza część majątku, którą posiadasz. Szkody, które mogą pojawić się, często są kosztowne, a narażanie domowników na utratę dachu nad głową może wydawać się szalone.
Umowa z towarzystwem może zabezpieczyć, nawet gdy szkodę wyrządzi Twoje dziecko lub Ty sam przez przypadek. Nawet kiedy dojdzie do awarii sprzętu np. pralki.
Natomiast Twoje ruchomości, czyli wyposażenie są również narażone na kradzież lub zniszczenia np. w wyniku przepięcia. Ubezpieczyciel zapewni Ci w takim przypadku finanse na pokrycie tych strat.
Jest to z reguły jedno z najczęściej pojawiających się pytań. Zadanie może wydawać się kłopotliwe. Jednak mimo wszystko jest bardzo proste.
Sumę ubezpieczenia określasz na taką kwotę, która pokryje wszystkie możliwe szkody. Wszystko, co musisz wiedzieć, to wartość nieruchomości wraz ze stałymi elementami i osobno wartość ruchomości. To pomoże Ci określić doradca, który dokładnie wytłumaczy, w jaki sposób możesz to określić.
Zobacz wideo, w którym wyjaśniam jak można podejść do wyceny.
Jeżeli polisa zostaje zawarta na 3 lata, to nie oznacza to, że musisz płacić za góry za taki okres. Można rozłożyć na 3 raty (bez zwyżki) lub na 6 (ze zwyżką). Zdecydowanym plusem takiej polisy jest to, że w przypadku szkody nie poniesiesz dodatkowych kosztów na następny rok, tylko zapłacisz tyle samo.
Praktyczne poradniki do pobrania
Artykuły i porady dotyczące ubezpieczenia nieruchomości
Co obejmuje ubezpieczenie domu?
Zastanawiasz się co obejmuje ubezpieczenie domu? To możliwość zabezpieczenia nieruchomości przed pożarem, zalaniem, kradzieżą i innymi zdarzeniami losowymi. Ubezpieczenie pokrywa również wyposażenie czy elementy ogrodu
Gdzie ubezpieczyć mieszkanie lub dom?
Szukając polisy na mieszkanie lub dom warto zastanowić się, nad czym nam zależy. Każde z towarzystw będzie różniło się od siebie zakresem ubezpieczenia i ceną.
Co obejmuje ubezpieczenie mieszkania?
Ubezpieczenie mieszkania, to możliwość zabezpieczenia nieruchomości przed pożarem, zalaniem, kradzieżą i innymi zdarzeniami losowymi. Ubezpieczenie pokrywa również wyposażenie i jest dostępne w większości towarzystw ubezpieczeniowych.
Wypełnij formularz, a pomożemy
w wyborze ubezpieczenia
Rozmowa, to przecież najlepszy sposób na dowiedzenie się czegoś o ubezpieczeniu.
Jak to wygląda? Ile to kosztuje? Na co uważać? Jak to działa? itd. itd.
Nie czekaj dłużej. Wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie.
Wysyłając swoje dane wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie przez Dominik Kumala Ubezpieczenia, zgodnie z Polityką prywatności oraz RODO.