Dbaj o swój dom

Ubezpieczenie domu to wsparcie w sytuacji, zniszczeń, uszkodzeń czy kradzieży.
To ochrona od dużych szkód i też tych małych.

Pomoc w przypadku złej pogody

Wybierając ubezpieczenie domu/mieszkania czy po prostu nieruchomości. Zapewniasz sobie i rodzinie pomoc finansową w razie zniszczeń spowodowanych przez pogodę jak np. silny wiatr, powódź czy gradobicie.

Ubezpieczenie domu lub mieszkania
Ubezpieczenie domu lub mieszkania pożar

Kiedy nie będziesz mógł mieszkać

Towarzystwo zapewni Ci zastępcze mieszkanie. Kiedy Twój dom lub mieszkanie będzie na tyle zniszczone np. poprzez pożar, że nie będziesz wstanie w nim mieszkać.

Odzyskasz skradzione rzeczy

Kiedy ktoś włamie się do Twojego domu i stracisz nawet wartościowe przedmioty. To towarzystwo wypłaci Ci za nie odszkodowanie tak, abyś mógł zakupić nowe. Również pomogą naprawić zniszczenia.

Ubezpieczenie domu lub mieszkania od kradzieży
Ubezpieczenie domu lub mieszkania - awaria

Nagły wypadek czy awaria?

Ubezpieczenie nieruchomości zapewni Ci pomoc np. hydraulika, elektryka czy ślusarza. Możesz nawet liczyć na wizytę lekarza w przypadku nagłego zachorowania, któregoś z domowników.

Zabezpieczysz spłatę kredytu

Jeżeli Twój bank tego wymaga. Możesz w umowie zapisać cesję na bank, aby spełnić wymagania kredytu hipotecznego. W ten sposób nie musisz płacić za ubezpieczenie w banku. Ciekawostka.Z reguły ubezpieczenie w banku jest znacznie droższe i z gorszym zakresem. Dlatego warto poszukać indywidualnej oferty, która zapewni Ci lepszą ochronę i może być tańsza.

Ubezpieczenie na życie pod kredyt
Współpracujemy z
Dlaczego my?

01.

Nie musisz czekać

Też nie lubisz czekać na infolinii? Dzwonisz i dzwonisz, a żeby coś załatwić to rezerwujesz z 30 min, aby to zrobić. Tutaj tak nie będzie. Jesteśmy w stały kontakcie, reagujemy jak najszybciej tylko możemy i nie ignorujemy Twoich wiadomości.

02.

Jakość zawsze taka sama

Też nie lubisz sytuacji, kiedy ktoś z uśmiechem Cie obsługuje, Ty kupujesz, a potem… Tak, czar prysnął. Tutaj tak nie będzie. Szanujemy sobie obsługę, kiedy nie jesteś naszym klientem i wtedy, kiedy już jesteś. Zawsze na tym samym poziomie!

03.

Lubimy zdalną pracę

Korzystam z systemu, który umożliwia nam zdalną pracę i przesyłanie plików w bezpieczny sposób. Panel klienta pozwala Ci przesyłać dokumenty, zgodnie z RODO i przeglądać swoje obecne polisy. W tym np. raty czy daty wznowienia. Jednak nie jest to ostateczność, jeżeli sytuacja tego wymaga to przyjeżdżamy na spotkanie.

04.

Bezpieczne dane

Dbamy o bezpieczeństwo przechowywanych danych. Systemy, w których je trzymamy już nie raz przechodziły kontrolę KNF pod względem bezpieczeństwa. Dlatego RODO nie jest nam obce i zawsze dbamy o dane klientów.
Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu nieruchomości?

Co to jest ubezpieczenie nieruchomości i na czym polega?

To ubezpieczenie Twojego majątku. Jest pomocą finansową w razie kradzieży, uszkodzeń, zniszczeń czy nawet drobnych awarii np. pralki.

Polisa na dom czy mieszkanie jest dobrowolna, czyli nie masz obowiązku jej zawierania. Wyjątek może pojawić się, gdy weźmiesz kredyt hipoteczny i bank będzie wymagał od Ciebie dodatkowego zabezpieczenia. Jeżeli posiadasz gospodarstwo rolne powyżej 1 hektara powierzchni to również jesteś do zawarcia ubezpieczenia, ale na zasadzie polisy rolnej.

Jak działa ubezpieczenie domu lub mieszkania?

Zawierając polisę ubezpieczyciel zobowiązuje się do pokrycia wszelkich strat, które wynikły i są określone w dokumencie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU). Pamiętaj, że oprócz zdarzeń, za które jest wypłacane odszkodowanie to również istnieje lista tych, za które nie dostaniesz odszkodowania.

Ubezpieczyciel wypłaci Ci kwotę maksymalnie to sumy ubezpieczenia (wskazanej na polisie przez Ciebie). Pamiętaj, że nigdy nie będzie ono wyższe od wartości poniesionych szkód. Na polisie nie możesz się wzbogacić.

Jeżeli chcesz otrzymać odszkodowanie to musisz dopełnić wszelkie formalności, które są zapisane w OWU. Gdy nie dopełnisz warunków, które zostały określone przy podpisywaniu polisy. Ubezpieczyciel może odmówić odszkodowania.

Czy warto wykupić ubezpieczenie?

Twoja nieruchomość to zapewne najcenniejsza część majątku, którą posiadasz. Szkody, które mogą się pojawić często są kosztowne, a narażanie domowników na utratę dachu nad głową może wydawać się szalone.

Umowa z towarzystwem może zabezpieczyć nawet, gdy szkodę wyrządzi Twoje dziecko lub Ty sam przez przypadek. Nawet kiedy dojdzie do awarii sprzętu np. pralki.

Natomiast Twoje ruchomości, czyli wyposażenie są również narażone na kradzież lub zniszczenia np. w wyniku przepięcia. Ubezpieczyciel zapewni Ci w takim przypadku finanse na pokrycie tych strat.

Jak określić sumę ubezpieczenia?

Jest to z reguły jedno z najczęściej pojawiających się pytań. Zadanie może wydawać się kłopotliwe. Jednak mimo wszystko jest bardzo proste.

Sumę ubezpieczenia określasz na taką kwotę, która pokryje wszystkie możliwe szkody. Wszystko co musisz wiedzieć to wartość nieruchomości wraz ze stałymi elementami i ruchomości. To już pomoże Ci rozdzielić doradca, który dokładnie wytłumaczy w jaki sposób masz to określić.

Jaką maksymalnie sumę ubezpieczenia mogę mieć?

To zależy od wielu czynników ponieważ przy wyższych sumach ubezpieczenia również wpływa na to Twój obecny stan zdrowia. Przy wysokich sumach jak np. 1.000.000 zł ubezpieczyciel może wymagać dodatkowych badań, które określą Twój obecny stan zdrowia. Ogólnie przyjmuje się sumy w zakresie od 10.000 do 2.000.000 zł.

Czy mogę ubezpieczyć więcej niż jedną osobę?

Tak. Są stworzone również ubezpieczenia dla rodzin, dzięki którym możesz ubezpieczyć swojego partnera lub całą rodzinę na jednej polisie.

Kontakt

Zadaj nam dowolne pytanie

Konsultacja jest bezpłatna. Podczas niej odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, abyś mógł poznać nasze kompetencje.